Přeskočit na obsah

Řada BK

Potřebujete jednoduchý a rychlý dokončovací stroj? Pak je řada BK určena přímo pro Vás. Základem je svařované šasi a převody v osách X a Y pomocí ozubeného řemene a pastorku. Umístěním převodů v ose X do korpusu stroje, se odlehčil portál, tudíž je možné pracovat s vyššími akceleračními koeficienty a vyššími rychlostmi. „Vozit“ můžete až 3 pozice, z nichž jedna může být obsazená frézovacími vřeteny, 1.0kW nebo 1.8kW s jednoduchou ruční výměnou nástrojů. Pokud ale nefrézujete těžké materiály ve velkých objemech, můžete stroj doplnit lehkým vřetenem 350W, které se osazuje tak, jako všechny ostatní nástroje do pozice bajonetovou maticí. Takto Vám pro další zakázky zůstanou k dispozici stále až 3 volitelné pozice.

Nástrojové hlavy jsou unifikované s řadou TK. Každá je osazená dvojicí servomotorů, jeden pro natáčení nástroje a druhý pro osu Z. K dispozici máte různé držáky UCT (tangenciál), několik rolovacích koleček, velké rolovací kolečko, perforační nástroj, stavitelný V–CUT, dva typy oscilací, KissCut a nástroje pro zpracování textilu.

Řada BK je modulární, to umožňuje zvolit při objednání podporovaný rozměr stolu, dále potom počet nástrojových hlav, a také provedení koberce – pevný stůl nebo conveyor. U toho máte automaticky k dispozici jednoduchý rolový podavač s dancerem a volitelně také jednoduchý archový podavač, popřípadě vybavení robotickým kompletem nakladač + vykladač.

Součástí dodávky jsou jako u všech strojů iEcho je aplikace iBright a CutterServer, které umožňují plnohodnotné ovládání technologie, jako je například zapínání a vypínání upínacích zón na stole, manuální nebo automatické nastavení výšky nástrojů, nebo nastavení chování conveyoru.

Nově je k dispozici model BK4, který používá některých designových prvků z řady PK – například plastové opláštění. Zásadnější ale je maximální odlehčení vozíku a portálu (pouze 2 pozice) a přepracování pohonů a převodů, kdy je stroj schopen dosáhnout lineární rychlosti až 2m/sec při akceleračním koeficientu 1,5G. Model se vyznačuje kompaktností a velmi tichým provozem.

Vlastnosti

Portál

Portál umožňující zpracování materiálu až do výšky 50mm, je tvořen hliníkovým profilem s vestavěnými kolejnicemi pojezdů vozíku.


Hlavy

Až 3 nástrojové pozice (BK3) modely BKL a BK4 pouze 2 pozice, kamera a redpoint – ukazovátko. To všechno je umístěno na vozíku. Vlastní výměna nástrojů je zde díky bajonetovému systému jednoduché: povolíte matici a celý nástroj, např. oscilaci EOT, vsunete do nástrojové hlavy a pootočením matice zafixujete.


Nástroje

Nástrojová variabilita je velkou výhodou technologií iECHO. V sortimentu firmy naleznete rozličné nástroje umožňující zpracovávání široké škály materiálů a zakázek.


CCD Camera

Systém načítání registračních značek popřípadě okraje média je postaven na tzv. remote ovládání, což znamená, že kamera není připojena ke stroji, ale přímo k ovládacímu PC a ke své funkci potřebuje spuštěnou aplikaci iBright. Zde je možné nastavit velikosti načítané značky, přesnost čtení, rychlost přejezdů mezi značkami, ale také jas, kontrast a saturaci, aby bylo možné zpracovávat i materiály i jiného podkladu, než je bílá barva. Volitelně lze i obrátit logiku (bílá značka na tmavém podkladu).


AKI – Automatická inicializace nože

Nasazené nože můžete změřit do správné hladiny Z buď manuálně – dotykem na stůl, nebo automaticky pomocí AKI. Zde je vyobrazené provedení se světelnou bránou, k dispozici je ale také mechanické provedení.


Posuvný pás

Stroj vybavený conveyorem dává uživateli další možnost rozšíření a použití. V základu je to jednoduchý rodový podavač s dancerem, ale lze také pořídit i sofistikované odvíječe, například na sublimované elastické tkaniny. Nebo archový podavač. Zajímavou možností je také dělení delší zakázky, než je vlastní pracovní délka: stroj zpracuje všemi potřebnými nástroji to, co se mu vleze na stůl poté si materiál posune, přesně se napojí v místě spoje a pokračuje ve zpracování.


Bezpečnostní prvky

Vzhledem k vysokým pohybovým rychlostem je nutné mít stroj zabezpečen proti případnému zranění. I když zásadně doporučujeme mít stroj zabezpečen tak, aby k němu nemohla nepoučená osoba, mechanické dorazy na bocích portálu a světelná brána v prostoru před portálem zvyšují bezpečnost a zabraňují případnému zranění. Jinými slovy, pokud doraz někoho „trefí“ nebo pokud někdo dá své ruce do prostoru, kde se pohybují nástroje, stroj se zastaví. Světelná brána také eliminuje zmuchlání média, pokud se na stole zvedne. K dispozici jsou navíc v rozích stroje žluté pauzovací tlačítka.


PC stolek

Elegantní provedení stolku s dostatečnou pracovní plochou s výškou na stojící postavu. Uvnitř stolku je umístěné ovládací PC a za přišroubovaným monitorem jsou pozice pro odkládání nástrojů. Tyto jsou vzhledem k provedení (plastová trubka) bezpečné a nehrozí tak náhoda poranění od velmi ostrých nožů.

Možnosti rozšíření stroje

Pokud máte vybraný stroj iEcho s conveyorem, lze i dodatečně doplnit technologii některými prvky, které zvyšují její automatizaci.


Rolový podavač

V základu se s conveyorem dodává jednoduchý rodový podavač. Tento je vyhovující pro většinu aplikací. Pokud ale zpracováváte něco speciálního můžete v sortimentu iEcho najít své správné řešení.


Archový podavač

Celkem jednoduše je k technologiím iEcho připojitelný archový podavač. Jedná se o hydraulicky ovládanou plošinu s fotobuňkou, která zajistí správnou hladinu horního archu. Ten na stůl posune pomocná lišta s přísavkami a od ní si stroj vezme arch pomocí conveyoru a svých přísavných prvků, které si vozí na portálu.


Plně automatizovaný archový systém

Jestliže archový podavač popsaný výše zajišťuje pouze vstup, vestavba robotického kompletu nakladač + vykladač dělá ze stroje iEcho plně automatizovanou linku. Doplněním o systém iKnow navíc dokáže rozlišovat archy na vstupu a přiřadit jim správná data ke zpracování. Jste velká karbonářka nebo firma zpracovávající velké objemy POP/POS systémů? Toto je řešení přesně pro Vás.

Frézování

Ještě nedávno platilo, že pokud klient hledá řešení velkého objemu frézování, měl by hledat v jiném segmentu, než jsou tyto stroje s kobercem na stole. iEcho je jedním z průkopníků trendu, který zmíněnou logiku popírá. U řady TK dostává zákazník k dispozici vysokootáčkové vřeteno s dostatečným výkonem a s lineárním výměníkem nástrojů, který neomezuje délku stroje. Kombinace s přesným AKI (měření výšky) a funkcí přečtení přídavné podložky, dostáváte plnohodnotné frézovací pracoviště. Dodávaný výkonný systém patka + vysavač zajistí čistotu na stole.

Pokud volíte řadu BK jste ochuzeni o možnost použít automatický výměník nástrojů, ale i tak můžete používat výkonná vřetena, pouze budete měnit nástroje ručně.

Frézovací vřeteno 350W

Japonské vřeteno Nakanichi, které je určeno do běžného bajonetového systému. Umožňuje frézovat na 3 hlavých strojích.
60 000 ot/min, upínací průměr stopky 6mm

Frézovací vřeteno 1.0kW

Frézovací hlava s pevnou instalací do pozice s pneumatickým upínáním nástroje do kleštiny, spolupracuje s výminkem nástrojů, chlazení vzduchem.
60 000 ot/min, upínací průměr stopky 6mm

Frézovací vřeteno 1.8kW

Frézovací hlava s pevnou instalací do pozice s pneumatickým upínáním nástroje do kleštiny, spolupracuje s výminkem nástrojů, chlazení vodou.
50 000 ot/min, upínací průměr stopky 6mm

Neváhejte nás kontaktovat!