Přeskočit na obsah

Řada PK

Řada PK společnosti iEcho stanovila nový trend v oblasti řezacích technologií v malo–středně tisku a reklamním průmyslu. I přes spoustu značek, které tento koncept více, či méně úspěšně kopírují, představuje řada PK i nadále vůdčí sílu v inovacích. Momentálně jsou k dispozici 3 rozměry, malý (640x400mm), střední (750x530mm) a velký (1200x900mm). Dále iECHO vyvíjí různá rozšíření, jako je například navíjecí systém z role se separátorem, což rozšiřuje možnosti PK řady směrem k segmentu výrazně dražších strojů.

PK v sobě kombinuje řezací nástroje z „dospělých“ řad (pouze neobsahuje motorický Z–posuv) s levnými, ale zároveň rychlými vlečenými noži, které jsou vyhovující na většinu zakázek. Na těchto pozicích má uživatel k dispozici tzv. ThrueCut (plný prořez materiálu) a KissCut, který je určen na částečné proříznutí samolepících materiálů. Na dalších dvou pozicích naleznete oscilační nůž, který se ale dá přepnout do módu „tangenciál“ a na druhé pozici je standardně rilovací kolečko, zaměnitelné za perforační kolečko a nově také za V–Cut.

Samozřejmostí je využití kamery pro načítání registračních značek, která si ale zachovává také funkci načítání nakládacího rohu a hrany z vyšších řad. Aby byl systém pokud možno automatický, je v základu implementován posuvný pás koberce (conveyor) a archový podavač. Volitelně lze pořídit také rolový podavač a tento kombinovat se zmíněným separátorem. Upínání zpracovaného materiálu je řešeno vakuem, které generuje utlumená vestavěná vývěva s bočním kanálem.

Uvnitř stroje je také kompresor, který vytváří tlakový vzduch potřebný pro ovládání přísavek podavače, pomocný tlak pod kobercem při posouvání, ale hlavně k ovládání patky oscilační hlavy, vlastní oscilační hlavy a rilovacího kolečka v ose Z. Stroj je konstruován buď z hliníkových profilů (PK0604) nebo ocelového svařence (PK0705 a PK1209). Posuvy X a Y jsou postaveny na přesných servomotorech a převodech s ozubenými řemeny.

Z tohoto textu je zřejmé, že se jedná o ucelené all–in–one řešení, kdy stroj při instalaci pouze vybalíme z přepravního boxu, ustavíme do roviny, připojíme do rozvodu 230V, připojíme ovládací PC s nainstalovanými aplikacemi iBright a CutterServer, vyškolíme obsluhu a tím je instalace hotova.

Příslušenství

USB Kamera

Systém načítání registračních značek popřípadě okraje média je postaven na tzv. remote ovládání, což znamená, že kamera není připojena ke stroji, ale přímo k ovládacímu PC a ke své funkci potřebuje spuštěnou aplikaci iBright. Zde je možné nastavit velikosti načítané značky, přesnost čtení, rychlost přejezdů mezi značkami, ale také jas, kontrast a saturaci, aby bylo možné zpracovávat i materiály i jiného podkladu, než je bílá barva. Volitelně lze i obrátit logiku (bílá značka na tmavém podkladu).

Nástroje

Základem systému jsou dva vlečené nože z nichž jeden je určen pro prořez materiálu a druhý pro KissCut (částečný prořez). Další pozice je oscilační hlava, kterou umíme využít také jako tangenciál. Čtvrtá pozice byla původně pouze rilovací kolečko, dochází ale k rozšíření nástrojové variability, a tak dnes můžete na této pozici mít také perforační nástroj nebo V–CUT pro úhlové řezání ohybových drážek.

Parametry

Momentálně je k dispozici ve třech velikostech. Společnost Swistar nabízí primárně provedení PK PLUS, které je popsáno na této stránce, volitelně lze ale objednat i verze bez oscilační hlavy nebo s vestavěným PC. Rozdíly Vám rádi vysvětlíme telefonicky, či emailovou cestou.

Materiály

Obecně platí, že na stroji PK zvládnete řezat a zpracovávat jakékoliv materiály jako u vyšších řad stejnými nástroji. Jediné faktické omezení tkví, vzhledem k zaměření stroje, do polygrafie a lehké kartonáže v tom, že nástrojové pozice zde nemají automaticky stavitelnou výšku (nemá motor Z). Proto nelze například použít vícenásobné řezání houževnatých materiálů (například lehčené PVC – tangenciálním nožem na 2 a více průjezdů).

Aplikace

Galerie

Videa

PK řezací stroj iEcho

Nástroj V–CUT

Perforační kolečko

CCD Kamera

Neváhejte nás kontaktovat!