Přeskočit na obsah

Řada TK

Stabilita, přesnost a robustnost. To jsou 3 atributy, které nejlépe charakterizují řadu TK. Na pohled se neliší od předchozí řady BK, ale základ je úplně jiný. Tento stroj je v osách X a Y řešen ozubenými hřebeny s pastorky, to zásadně mění konstrukci a otevírá nové možnosti. Motory v ose X se přestěhovaly do portálu, čím je tento těžší. Akcelerační koeficienty a rychlosti jsou zde nižší, na druhou stranu je toto řešení přesnější. Nově je dokonce možné objednat stroj s tzv. helical–rackem, což jsou ozubené tyče a pastorky s šikmým ozubením, takto jsou minimalizovány vibrace nástroje, protože v každý okamžik jsou v záběru minimálně tři zuby. Samotná změna konstrukce pak přináší další výhody, jako je možnost implementace automatického výměníku nástrojů nebo možnost postavit stroj se dvěma portály. Zbytek zůstává dosti podobný řadě BK. Můžete mít až 3 pozice, z nichž jedna může být obsazená frézovacími vřeteny, 1.0kW nebo 1.8kW s automatickým výměníkem nástrojů.

Nástrojové hlavy jsou unifikované s řadou BK. Každá je osazená dvojicí servomotorů, jeden pro natáčení nástroje a druhý pro osu Z. K dispozici máte různé držáky UCT (tangenciál), několik rilovacích koleček, velké rilovací kolečko, perforační nástroj, stavitelný V–CUT, dva typy oscilací, KissCut a nástroje pro zpracování textilu.

Řada TK je modulární, to umožňuje zvolit při objednání podporovaný rozměr stolu, dále potom počet nástrojových hlav, a také provedení koberce – pevný stůl nebo conveyor. Automaticky je zde k dispozici jednoduchý rolový podavač s dancerem a volitelně také jednoduchý archový podavač, popřípadě vybavení robotickým kompletem nakladač + vykladač.

Součástí dodávky jsou jako u všech strojů iECHO aplikace iBright a CutterServer, které umožňují plnohodnotné ovládání technologie, jako je například zapínání a vypínání upínacích zón na stole, manuální nebo automatické nastavení výšky nástrojů, nebo nastavení chování conveyoru.

Vlastnosti

Portál

Portál umožňující zpracování materiálu až do výšky 50mm, je tvořen hliníkovým profilem s vestavěnými kolejnicemi pojezdů, v jeho bocích jsou dva servomotory pro osu X.


Hlavy

Až 3 nástrojové pozice, kamera a redpoint – ukazovátko. To všechno je umístěno na vozíku. Vlastní výměna nástrojů je zde díky bajonetovému systému jednoduché: povolíte matici a celý nástroj, např. oscilaci EOT, vsunete do nástrojové hlavy a pootočením nástroj zafixujete.


Nástroje

Nástrojová variabilita je velkou výhodou technologií iEcho. V sortimentu firmy naleznete rozličné nástroje umožňující zpracovávání široké škály materiálů a zakázek.


CCD Camera

Systém načítání registračních značek popřípadě okraje média je postaven na tzv. remote ovládání, což znamená, že kamera není připojena ke stroji, ale přímo k ovládacímu PC a ke své funkci potřebuje spuštěnou aplikaci iBright. Zde je možné nastavit velikosti načítané značky, přesnost čtení, rychlost přejezdů mezi značkami, ale také jas, kontrast a saturaci, aby bylo možné zpracovávat i materiály i jiného podkladu, než je bílá barva. Volitelně lze i obrátit logiku (bílá značka na tmavém podkladu).


AKI – Automatická inicializace nože

Nasazené nože můžete změřit do správné hladiny Z buď manuálně – dotykem na stůl, nebo automaticky pomocí AKI. Zde je vyobrazené provedení se světelnou bránou, k dispozici je ale také mechanické provedení.


Posuvný pás

Stroj vybavený posuvným pásem (conveyorem) dává uživateli další možnost rozšíření a použití. V základu je to jednoduchý rolový podavač se zařízením pro udržování správné tenze odvíjeného materiálu ( dancer), lze ale také pořídit i sofistikované odvíječe, například na sublimované elastické tkaniny, nebo archový podavač. Zajímavou možností je také dělení delší zakázky, než je vlastní pracovní délka stolu: stroj zpracuje všemi potřebnými nástroji to, co se mu vejde na stůl poté si materiál posune a přesně se napojí v místě spoje a pokračuje ve zpracování.


Bezpečnostní prvky

Vzhledem k vysokým pohybovým rychlostem je nutné mít stroj zabezpečen proti případnému zranění. I když zásadně doporučujeme mít stroj zabezpečen tak, aby k němu nemohla nepoučená osoba, mechanické dorazy na bocích portálu a světelná brána v prostoru před portálem zvyšují bezpečnost a zabraňují případnému zranění. Jinými slovy, pokud doraz někoho „trefí“ nebo pokud někdo dá své ruce do prostoru, kde se pohybují nástroje, stroj se zastaví. Světelná brána také eliminuje zmuchlání média, pokud se na stole zvedne. K dispozici jsou navíc v rozích stroje žlutá pauzovací tlačítka.


PC stolek

Elegantní provedení stolku s dostatečnou pracovní plochou s výškou ergonomicky vhodnou pro stojící obsluhu. Uvnitř stolku je umístěné ovládací PC a za přišroubovaným monitorem jsou pozice pro odkládání nástrojů. Tyto jsou vzhledem k provedení (plastová trubka) bezpečné a nehrozí tak náhoda poranění od velmi ostrých nožů.

Frézování

Ještě nedávno platilo, že pokud klient hledá řešení velkého objemu frézování, měl by hledat v jiném segmentu, než jsou tyto stroje s kobercem na stole. iECHO je jedním z průkopníků trendu, který zmíněnou logiku popírá. U řady TK dostává zákazník k dispozici vysokootáčkové vřeteno s dostatečným výkonem a s lineárním výměníkem nástrojů, který neomezuje délku stroje. Kombinace s přesným AKI (měření výšky) a funkcí přečtení přídavné podložky, dostáváte plnohodnotné frézovací pracoviště. Dodávaný výkonný systém patka + vysavač zajistí čistotu na stole.

Frézovací vřeteno 1.0kW

Frézovací vřeteno s pevnou instalací místo jedné pracovní pozice (hlavy), s pneumatickým upínáním nástroje do kleštiny, spolupracuje s výměníkem nástrojů, je chlazené vzduchem.
60 000 ot/min, upínací průměr stopky 6mm

Frézovací vřeteno 1.8kW

Frézovací vřeteno s pevnou instalací místo jedné pracovní pozice (hlavy), s pneumatickým upínáním nástroje do kleštiny, spolupracuje s výměníkem nástrojů, je chlazené vodou.
60 000 ot/min, upínací průměr stopky 6mm


Automatický výměník nástrojů

Pneumaticky ovládaný výměník nástrojů s 9 pozicemi je rozdělen na 2 sekce, a to na sekci stopkových nástrojů (6 pozic) a sekci pro speciální nástroje, jako je zaoblovací nebo drážkovací fréza (3 pozice). Každý nástroj, který vřeteno vrací do výměníku je očištěn tlakovým vzduchem tak, aby nedocházelo k zavlékání třísek do uzavřeného prostoru changeru. Nasazení nových nástrojů do výměníku je velmi jednoduchá operace. Umístění tohoto prvku na stroji v jeho pravé bočnici nebrání využívání stroje na zpracování delších zakázek, než je jeho pracovní plocha.

Možnosti rozšíření stroje

Pokud máte vybraný stroj iECHO s dopravníkem (conveyorem), lze i dodatečně doplnit technologii některými prvky, které zvyšují její automatizaci.


Rolový podavač

V základu se s dopravníkem (conveyorem) dodává jednoduchý rodový podavač. Tento je vyhovující pro většinu aplikací. Pokud ale zpracováváte něco speciálního můžete v sortimentu iECHO najít své správné řešení.


Archový podavač

Celkem jednoduše je k technologiím iECHO připojitelný archový podavač. Jedná se o hydraulicky ovládanou plošinu s fotobuňkou, která zajistí správnou výšku horního archu. Ten na stůl posune pomocná lišta s přísavkami a od ní si stroj vezme arch pomocí conveyoru a svých přísavných prvků, které jsou upevněny na portálu.


Plně automatizovaný archový systém

Jestliže archový podavač popsaný výše zajišťuje pouze vstup, vestavba robotického kompletu nakladač + vykladač dělá ze stroje iECHO plně automatizovanou linku. Doplněním o systém iKnow navíc dokáže rozlišovat archy na vstupu a přiřadit jim správná data ke zpracování. Jste velká kartonážka nebo firma zpracovávající velké objemy POP/POS systémů? Toto je řešení přesně pro Vás!


Dvouramenné provedení

Konstrukce s ozubenými hřebeny umožňuje položit na šasi druhé rameno. Módy zpracování jsou různé a jsou plně konfigurovatelné z ovládacího softwaru, ale dá se zjednodušeně říci, že stroj má téměř dvojnásobný výkon oproti jednoramennému provedení u řezání velkého množství malých objektů v celé ploše.


Technologie iKnow

Tato technologie má hned několik oblastí využití. Předně dokáže pracovat s QR kódy, které si v ploše přečte z nabraného materiálu. Poté si stáhne načtený kód s připraveným souborem a začne automaticky řezat. Toto velmi zvyšuje výkon systému, ve kterém ve stupu stojí několik tiskáren a hotové výtisky na zpracování se potkávají u jediného řezacího pracoviště. Takové řešení navíc eliminuje lidskou chybu. Druhá zajímavá oblast je scan obrysů a jejich následná digitalizace. Využití tohoto řešení se nabízí u materiálů, které nejsou tvarově stálé. Asi nejmarkantnějším příkladem je řezání polyesterových sportovních tkanin po sublimaci.


Projekce

Speciální aplikace pro zpracování nehomogenních materiálů jako je kůže nebo u drahých materiálů, kde záleží na směru dílce (např. karbonové prepregy). Například u velkého kusu hovězí kůže si můžete promítnout dílce vašeho výrobku a sledovat, jestli se nedostáváte do nějaké části materiálu, který je poškozen.

Neváhejte nás kontaktovat!